کامپیوتر سفارشی

مشخصات سیستم سفارشی پیشنهادی ما :

سوکت: AM4 Socket
پردازنده: Ryzen 5 , Ryzen 7 CPU
چیپست: AMD A320 Chipset
حافظه: Up to 32 GB Memory
ذخیره سازی: Up to 5 hard drives or SSD drives Storage

سوالات متداول

برد اصلی (MotherBoard) یکی ازاجزای اساسی و مهم کامپیوترهای شخصی محسوب می گردد.مادربوردها شامل شکاف های گسترش مانند ISA، PCI، AGP و سوکتهای DIMM می باشند. به علاوه آن شامل اتصالات بیرونی برای کارت صدای Onboard شما، درگاههای موازی و سریال، درگاههای PS/2 برای موس و صفحه کلید و همچنین اتصالات Firewire و شبکه می شود. بنابراین مادربورد نقش مهمی در عملکرد PC شما دارد، تمام بخشهایی را که شما می خرید به این بستگی دارند که مادربورد اتصالات صحیحی که قابل دسترس و کارآمد می باشد را داشته باشند.

اینکه شما به چه تعداد هسته نیاز دارید، تا حدود زیادی به مورد استفاده‌تان از کامپیوتر بستگی دارد. اگر استفاده‌ی اصلی شما از کامپیوتر در درجه‌ی اول بازی‌های ویدئویی است، حتی با استفاده از یک پردازنده‌ی ۱۰۰ هسته‌ای نیز تغییر خاصی احساس نخواهید کرد.
اکثر بازی‌های ویدئویی و API-های متداول مانند دایرکت ایکس ۱۱، توانایی استفاده‌ی کامل از قدرت پردازشی چند هسته‌ای را ندارند و در نتیجه «عملکرد تک‌هسته» (Single-Core Performance) برای اجرای بازی‌های ویدئویی معیار تأثیرگذارتری است. به همین دلیل است که استفاده از بعضی مدل‌های پردازنده‌‌ی دو هسته‌ای Core i5 به دلیل عملکرد تک‌هسته‌ای بهتر، نسبت به برخی پردازنده‌های ۴ هسته‌ای Core i7، هنگام ساخت سیستم‌های گیمینگ بیشتر توصیه می‌شوند.
اما اگر به ویرایش ویدئو، رندر ۳ بعدی و انجام وظایف سنگین ورک‌استیشن می‌پردازید، تعداد هسته‌های بیشتر معمولا به معنی سرعت بالاتر انجامِ کار خواهد بود. تعداد هسته‌های زیاد همچنین برای مالتی‌تسکینگ مفید است؛ اما تعداد بیش از حد متعارف هسته، تنها در صورتی به شما کمک خواهد کرد که به‌ طرزی غیر معمول، به‌صورت هم‌زمان به رندر ۳ بعدی، پردازش صوتی تصویری و انجام بازی‌های ویدئویی بپردازید!

X
×

گفتگوی آنلاین در واتساپ

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟